BlogPraktyczne zastosowanie koagulantu SCANPOL ® 27

Praktyczne zastosowanie koagulantu SCANPOL ® 27

Dodane: 05/05/2020

KOAGULANT DO OCZYSZCZANIA ŚCIEKÓW PRZEMYSŁOWYCH POCHODZĄCYCH Z GALWANIZERNI, PRODUKCJI OBWODÓW DRUKOWANYCH (PCB), MALOWANIA PROSZKOWEGO.

 

Koagulant SCANPOL® 27 zaprojektowany został specjalnie do oczyszczania ścieków zawierających trudne do usunięcia zanieczyszczenia . Do takich niewątpliwie należą  płuczki, półkoncentraty i zużyte kąpiele z pionu galwanizacji, produkcji obwodów drukowanych oraz z procesu malowania proszkowego.

Znajduje zastosowanie przy wytrącaniu zanieczyszczeń i metali z roztworów. Jego  doskonałe działanie zostało potwierdzone w sytuacjach, kiedy ścieki zawierają duże ilości metali ciężkich, fluorków, fosforanów oraz szczególnie gdy obrabiane ciecze zawierają ślady chromu sześciowartościowego. W obecności SP 27  Cr+6 redukowany jest do Cr+3 nawet w środowisku alkalicznym. Można stosować go w każdej metodzie obróbki ścieków.

Nasi klienci osiągają znakomite rezultaty  przy okresowej oraz ciągłej obróbce ścieków. Koagulant ten perfekcyjnie działa przy obróbce trudnych ścieków takich jak  zużyte kąpiele odtłuszczające czy zużyte kąpiele galwaniczne.

W procesie oczyszczania Wytrącają się  wodorotlenki które mają formę stabilnych kłaczków, szybko opadają i są łatwe do odseparowania. Zrzucane wody zawierają bardzo małą ilość rozpuszczonych metali  i charakteryzują się niską wartością ChZT.

 

 

Poprzedni wpis
Następny wpis